Rašelinový zábal
Rašelinový zábal je aplikován pomocí nosičů tepla. Ty se zahřejí na teplotu ca. 55-65 °C ve speciální nádobě. Rašelinový obklad se přiloží propustnou stranou na pokožku, na nepropustnou stranu se přiloží ohřátý nosič tepla. Hlavním účinkem je přestup tepla a transport látek do organismu (huminové kyseliny mají bakteriostatický účinek, přestup iontů jodu, síry, železa). Tyto zábaly pomáhají při revmatickém a chronickém onemocnění pohybového aparátu, neuralgii a ischiasu, poruchách prokrvení periferií, degenerativním onemocnění kloubů, atd. Zábal je vhodné použít k předehřátí zad před klasickou masáží, kdy dojde k lepšímu rozvolnění svalového napětí a spasmatů.

Čokoládový zábal
Čokoládový zábal je výborný na vyhlazení a zkrášlení pokožky, získání dobré nálady vyplavováním endorfinů do těla a odplavení toxických látek. Zábal se nanáší na nohy a záda. Po jeho aplikaci je pleť pružná, vypnutá a hebká. Během působení si budete vychutnávat teplo a vůni čokolády.

Skořicový zábal
Metoda, která využívá skořicové zábaly, pochází z USA a nejvíce se využívá při tvarování postavy. Cílem metody je úbytek objemu a celkové zlepšení vzhledu kůže postižené celulitou a také křečovými žilami a popraskanými žilkami. Skořicové zábaly se používají ve dvou fázích, první spočívá v nanášení speciálního krému na břicho, boky, zadeček a nohy . Ve druhé fázi se provede tlaková bandáž fólií. Tlak, který fólie vyvíjí zvenčí, způsobuje nárůst vnitřního tlaku v mezibuněčném prostoru. Lymfatické a krevní cévy jsou připraveny odvádět přebytečnou tekutinu spolu se zplodinami procesu látkové výměny.